דיאטה מהירה, הרזיה מהירה

דיאטות מהירות, דיאטות כסאח, כל מה שרצית לדעת

הדעות בנוגע לדיאטות מהירות ע"י המומחים חלוקות, מחקרים חדשים מתחום התזונה ובעיות ההשמנה מראות, 

שדיאטות כסאח קצרות מועד בעצם יעילות יותר מדיאטות איטיות, ההיפך הגמור ממה שאמרו לנו עד היום. עדויות רבות של מטופלים רבים שטופלו בידי דיאטנים, מעידים 

שהירידה האיטית במשקל (כ-1 ק"ג בחודש) היתה מאד מאיישת ובעצם גרמה להם לחזור לאורך החיים 

לא בריא ולהרגלי אכילה מזיקים. 

אילנית בר און | תזונאית ראשית | 01.03.14

דיאטה מהירה נטורל ביוטק

מחקרים חדשים שבוצעו על מטופלים אשר ביצעו ירידה מהירה מאד במשקל, בעצם  הראו תוצאות טובות יותר בגלל העובדה שהם הגיעו למשקל היעד מהר וכך גם הרצון לשמור על המשקל החדש. לאורך שנים, דיאטניות רבות גרמו לנו לחשוב שספורט, אכילת ארוחת בוקר והמון ירקות יעזרו לנו לרזות, עובדות שמסתבר, לא מגובות במחרים מדעיים. למעשה, הטענה שדיאטה איטית והדרגתית במשקל היא הטובה ביותר כדי לשמור על התוצאות לאורך זמן היא טענה מופרכת מדעית. הסתכלות עמוקה על מחקרים בנושא השמנה וירידה במשקל מראה כי דיאטה מהירה באמצעות דיאטה דלה מאוד בקלוריות מובילה להפחתה משמעותית יותר במשקל כעבור חצי שנה וגם המשקל שירד נשמר. 

 

המיתוס הידוע שאומר שאכילת המון ירקות גורמות לירידה מהירה במשקל גם נמצא כלא נכון ומטעה. אם לא יבוצעו שינויים נוספים, כמו אימוץ הרגלי תזונה נכונים, נמצא את עצמנו עולים במשקל ולא מורידים. דיאטת כסאח היא שם נרדף לדיאטה מהירה.

 

הטענה הנוספת שעליה וירידה במשקל (אפקט ה"יו יו" או "האקורדיון") מזיקות ועלולות לגרום לתמותה גם לא הוכחה מדעית, אסור להתייאש במלחמה נגד השומן ויש להמשיך בה ללא הרף. עודף שומן עלול לגרום להמון בעיות רפואיות החל מהתקפי לב, רמות כולסטרול גבוהות ולחץ דם גבוה. הסיכונים רבים יותר לאדם הסובל מהשמנת יתר מאשר אדם אשר מתמיד בדיאטה מהירה.

 

תמיד נכשל\ת בדיאטות?

אין צורך להתייאש, פעילות גופנית על בסיס שבועי תסייע בהורדת השומנים העודפים, בנוסף,נמצא ששילוב של תוספי תזונה איכותיים עם דיאטה מהירה תסייע לנו לדכא את הרעב ולשרוף שומנים מהר יותר ובריא יותר ויכולה לסייע משמעותית ולשפר את אחוזי ההצלחה בדיאטה.

 

דיאטה מהירה, יעילה ופופולרית היא דיאטת חלבונים, דיאטה מהירה שבה נמנעים לגמרי מאכילת פחמימות כגון: לחם, בצקים, פסטות, אורז, תפו"א ואוכלים רק חלבונים כגון: דגים, עוף, בקר ללא שומן...וכ"ו. בדיאטה זו, הירידה במשקל תהיה מהירה מאד אך לא מומלץ לשלב בה פעילות גופנית נמרצת כגלל שהגוף זקוק לפחמימות בכדי לקבל אנרגיה לביצוע הפעילות הגופנית. ניתן לשלב כמויות קטנות של פחמימות שעה וחצי לפני אימון וכך, לשרוף אותם בפעילות אירובית. הרעיון הכללי בדיאטה מהירה הוא להגיע למצב של גרעון קלורי, זאת אומרת להוציא יותר ממה שאנחנו מכניסים, הרעבה לא תביא אותנו למצב הזה, אלה תפריט דיאטה מסודר בשילוב של תוספי תזונה איכותיים ופעילות גופנית קלה.

 

בכדי לבצע דיאטה מהירה, מומלץ להבחין בין "שומנים בריאים" לבין "שומנים מזיקים", בין "פחמימות פשוטות" ולבין "פחמימות מורכבות" ועל שילוב סיבים תזונתיים בתפריט התזונה שלנו. השומנים המזיקים הם השומנים המגיעים מהחי, שומנים אלו מכילים כמות גבוהה של "כולסטרול רע". שומנים בריאים בדרך כלל מגיעים מין הצומח, ממקורות כגון: אבוקדו, קנולה וכ"ו. לאורך חיינו, מחקרים רבים בנושא הרזיה ודיאטה התמקדו על ההשפעות השליליות של השומנים בהרזיה, אל חוקרים רבים שאחד מהן הוא ד"ר אטקינס המפורסם, בכלל טוען שהשומן תמיד היה שם.

 

 

לטענו של אטקינס, האויב המר שלנו הוא בעצם הפחמימות, אשר הוכנסה לתפריט התזונה שלנו לאחר המצאת החקלאות. לטענתו, גוף האדם אינו יודע לפרק את הפחמימות והם הופכות לשומנים במערכת העיכול. רוב רובם של הדיאטניות והמחקרים העדכניים ממליצים על שילוב כל אבות המזון בכל תהליך דיאטה, אך ממקורות בריאים. כל המחקרים שנעשו על הרזיה מהירה מצאו שתמיד מומלץ להימנע לחלוטין מסוכרים בזמן תהליך דיאטה.  
  

תפריט לדיאטה מהירה מאד

דיאטות מהירות כמו הדיאטה של ד"ר סימונס נמצאו יעילות במיוחד ושינו את חייהם של מליונים ברחבי העולם, הדיאטה המהירה נכתבה ע"י המדען ד"ר סימונס, לפני 50 שנה ומורכבת גם מאכילה מועטת של פחמימות ומורכבת בעיקר מחלבונים דלי שומן וירקות. הדיאטה מכילה את כל אבות המזון למרות שמבוססת על 500 קלוריות בלבד, הדיאטה אינה מומלצת לכל אחד ובמיוחד לא לאנשים בעלי רקע של מחלות.  ניתן לרדת באמצעות דיאטה מהירה זו בין 8-15 ק"ג בחודש.

 

​להלן מספר תוספי תזונה מעולים ומוכחים מדעית המשמשים כעזרים לדיאטה אשר יכולים לעזור בדיאטה מהירה

 

דיאטת קפה ירוק - עזר דיאטטי זה מעולה לכאלה המעוניינים לעשות דיאטה מהירה ללא שינוי קיצוני בהרגלי התזונה, דיאטת הקפה הירוק תוצרת ארה"ב,מכילה עד 50% חומצה כלורג'נית אשר נמצאה שמזרזת חילוף חומרים במחקרים רבים שנעשו ע"י מכון מחקר אמריקאי. מומלץ מאד על שילוב של פעילות גופנית קלה. לירידה מתונה של 3-4 ק"ג בחודש.

 

דיאטת פטל קיטוןהפטל קיטון כבש את עולם הדיאטות בסערה לאחר שהרופא ד"ר אוז, המליץ על תוסף התזונה בתכניתו בערוץ הבריאות האמריקאית. מחקרים רבים הראו שנטילת כמות גבוהה של קיטון, חומר ארומתי הנמצא בפטל, מזרז את פעילות הורמון ה-"אדיפונקטין" שידוע כשורף שומנים. מוצר זה מעולה לדיאטה מהירה, במיוחד עם שילוב של דיאטה של 1200 קלוריות. לירידה טבעית של 4 ק"ג בחודש. 

 

דיאטת גרסיניה קמבוג'יההגרסיניה קמבוג'יה הוא רכיב מפתח ברוב מוצרי הדיאטה העכשוויים, הגרסיניה קמבוג'יה הוא אחד ממדכאי התאבון הטבעיים העוצמתיים שקיימים ומעולה כעזר לדיאטה מהירה. החומר הפעיל בגרסיניה קמבוג'יה, הנקרא HCA, לא רק מדכא תאבון אלה גם שורף שומנים ומסייע בפירוק הפחמימות ומונע היווצרות תאי שומן חדשים. לירידה טבעית של 5-6 ק"ג בחודש.

 

דיאטת הודיהדיאטת ההודיה התפרסמה לראשונה לאחר שחברת "יוניליבר" העולמית קיבלה פטנט על ייצור מוצרי דיאטה מהחומר הפעיל "P57" המופק מקקטוס ההודיה גורדוני. קקטוס ההודיה, הצומח בדרום אפריקה, שבט הסאן בדרום אפריקה משתמשים לעיתים קרובות בקקטוס ההודיה לטיפול בבעיות עיכול שונות. שבט הסאן היו נוטלים את קקטוס ההודיה בזמן מסעות ציד ארוכים במדבריות של דרום אפריקה עם מזון ושתייה מועטים, צמח ההודיה עזר להם ע"י דיכוי תאבונם לאורך זמן. חוקרים אירופאים גילו את הקקטוס ואת הפוטנציאל הגדול הגלום בו לצורכי דיאטה מהירה ומיהרו להוציא עליו פטנט. ניתן לרדת עד 10 ק"ג בחודש בגלל אפקט חזק של דיכוי תאבון. 

 

דיאטת 360 - דיאטת 360 היא דיאטה חדשה שפותחה ע"י מומחי תזונה ודיאטה מארה"ב. הדיאטה משלבת בין ניקוי רעלים ודיאטה ע"י שני מוצרים ייעודיים: 1.טיפות לניקוי רעלים 2.כמוסות לירידה במשקל. הדיאטה אורכת 45 ימים ובאמצעותה ניתן לרדת בין 3-8 ק"ג בצורה טבעית וללא רעב.שלב ניקוי הרעלים הוא שלב קריטי המונע עליה חזרה במשקל ואורך 14 ימים, ולאחריו יש להמשיך בשלב דיאטה של 30 ימים. ניתן לקרוא עוד על הדיאטה ולצפות בסרטון המוצר כאן: דיאטת 360

EatLess איטלס - איטלס Eatless הינו תוסף תזונה מהפכני וחדשני המגיע בטבליות מציצה ומיועד לחיטוב. התוסף משרה תחושת אנרגיה המתאימה מאוד לכאלו המשלבים פעילות גופנית עם תפריט חיטוב. מה שמייחד את איטלס משאר המורים הוא שהוא קל לשימוש ואינו מצריך הכנה מוקדמת. בנוסף, טבליות המציצה טעימות להפליא ומגיעות בטעם פירות יער. איטלס גורם לתחושת שובע ממושכת וע"י כך, גם ולירידה בצריכת כמות המזון. בגלל העובדה שאיטלס נצרך כטבלית מציצה, החומרים הפעילים נספגים ישירות בבלוטות הרוק ובעקבות כך, החשקים למתוקים ולפחמימות פוחתים וקל יותר לאמץ אורך חיים בריא. כך שאם אתם מחפשים דיאטה מהירה, מוצר האיטלס הוא המוצר בשבילכם! לפרטים נוספים: לחץ כאן