דיאטת הודיה

כל המידע על דיאטת הודיה המפורסמת המופקת מקקטוס ההודיה גורדיני האפריקאי

 
קקטוס הודיה

כדורי ההודיה המופקים מקקטוס ההודיה הגדל באפריקה וידוע למדע כבר שנים בסגולותיו כמדכא תאבון חזק, תפס כותרות לאחר שענקית התרופות "פייזר", ממציאת הויאגרה, פיתחה תרופת הרזיה חדשה המבוססת על החומר הפעיל,

P-57 המופק מקקטוס ההודיה. שנים של מחקר על ידי פייזר נפסקו בעקבות בעיות בפיתוח התרופה, אך מוצרים רבים פותחו על בסיס מחקרים אלו כגון: דיאטת הודיה בכמוסות ודיאטת הודיה במדבקות

 

מה היא דיאטת ההודיה?

דיאטת הודיה החלה את דרכה לאחר שמספר חוקרי צמחים אירופאים ערכו מחקר מעמיק על מגוון צמחים הגדלים באיזורים היבשים של דרום אפריקה. המהלך מחקרם, נחשפו החוקרים לשבט הסאן, ילידים תושבי המקום כבר אלפי שנים. החוקרים גילו ששבט הסאן היו אוכלים מזן מיוחד של קקטוס הנקרא הודיה גורדוני (hoodia gordoni) על מנת לדכא את רעב בזמן מסעות ציד ארוכים, ללא שתייה ואוכל. מכון מחקר גדול בדרום אפריקה הצליח לבודד את החומר הפעיל בקקטוס ההודיה הנקרא P-57 וחברו לחברת התרופות הענקית פייזר, על מנת לפתח תרופה נגד השמנה על בסיס צמח ההודיה.

כיום, מספר חברות בעולם פיתחו מוצרים על בסיס החומר הפעיל בקקטוס ההודיה כגון: מסטיק הודיה, מדבקות הודיה, כמוסות הודיה, כדורי הודיה, מדבקות הודיה. מספר המוצרים רב וכך גם כמות ההטעיות והזיופים. 

הוראות שימוש

דיאטת ההודיה המגיעה בכמוסות נלקחת לרוב, פעמיים ביום, בין הארוחות ומסייעת בדיכוי התאבון במשך היום, אך, מומלץ מאד לשלב תפריט 1200 קלוריות עם הדיאטה, כך שהדיאטה תהיה מהירה יותר ואפקטיבית יותר. כמבצעים פעילות גופנית יש לשלב דיאטה עם מספר פחמימות גבוה יותר. 

מאילו מוצרי הודיה כדאי לי להיזהר?

 

שוק מוצרי הדיאטה עמוס במוצרי דיאטה הנקראים הודיה, אך מכילים זיופים רבים. רוב מוצרי הדיאטה המיוצרים בישראל תחת השם "דיאטת הודיה" לרוב אינם מכילים את קקטוס ההודיה כלל. יש לוודא שהמוצר הנרכש מיוצר במפעל המאושר ע"י משרד הבריאות הישראלי או תחת הפיקוח של ה-FDA האמריקאי. יש להימנע בכל תוקף מרכישת מוצרי הודיה המיוצרים בסין. חברות שונות בסין מייצרות מותגים שונים תחת השם הודיה גורדוני אך למעשה מכילות חומר מסוכן הנקרא סיבותרמין, חומר הנאסר לשימוש ע"י אירגוני הבריאות השונים בעולם. יש לוודא שהמוצרים שאתם רוכשים עברו את הרגולציה הישראלית של משרד הבריאות ומיוצרים במפעל מפוקח שמציג את כל האישורים הנדרשים לייצור תוספי תזונה.