דיאטת כאסח

דיאטת כסאח היא דיאטה קצרת מועד לכאלה המחפשות ירידה במשקל תוך זמן קצר. אילו סוגי דיאטות כסאח קיימות והאם בכל זאת כדאי להמנע מהן? 

דיאטת כסאח | דיאטות כסאח

דיאטות כסאח מאופיינות בעיקר ועמידה בתפריט דיאטה קיצוני על מנת לרדת הרבה במשקל בזמן בזמן קצר מאד. דיאטות כסאח לא מומלצות ע"י מרבית הדיאטניות אך חלקן דווקא דוגל בהם. טענתם של מרבית הדיאטניות בתחום הוא שבדיאטת כסאח, אומנם יורדים מהר במשקל, אך מחזירים את המשקל בריבית דה ריבית בשלב מאוחר יותר. 

 

הטענה שחוזרים למשקל הישן לאחר דיאטת כסאח, כולל ריבית והצמדה, לא הוכחה מחקרית, ולמעשה, הוכח במחקרים מסויימים, שבעצם דיאטות כסאח הראו תוצאות טובות יותר בגלל שהיורד במשקל רואה תוצאות מהירות, דבר הנותן לו מוטיבציה להמשיך בדיאטה. דיאטניות רבות נוטות "להאשים" דיאטות כסאח בזה שגורמים לעלייה חזרה במשקל, כשבעצם, הסיבה היא שאותו אחד או אחת שירדה במשקל, חוזרים לאותו אורך חיים לא בריא שהביא אותם להשמנה מלכתחילה. אז למעשה דיאטת כסאח יכולה להועיל ואף להיות סיכוי ההצלחה היחידי לרבים, אך רק אם הוא נעשה בחוכמה וכולל בתוכו שינוי אורך חיים תזונתי לאחר התהליך. כשאם את רוצה לרדת במשקל, לפעמים דיאטת כסאח יכולה להווה פיתרון טוב עבורך. 

 

דיאטות כסאח יכולות להיות מורכבות מאכילת רכיב תזונה מסויים כגון חלבונים או פחמימות או להיות מורכבות מצריכה מעטה של כל אבות המזון. דיאטת כסאח בדרך כלל אינה כוללת פעילות גופנית בגלל הצריכה המעטה של אבות מזון ופחמימות (מקור ישיר לאנרגיה).

 

בדיאטת כסאח, אנחנו מחסירים מעצמינו המון רכיבים חיוניים שהגוף זקוק לו, דבר העלול לגרום לתופעות לוואי כגון: עייפות, חולשה ואם מקיימים דיאטה כזו, מומלץ מאד על שילוב של מולטי ויטמין ייעודי שמותאם לתהליך דיאטה כמו: מולטי ספקטרום, אשר פותח על מנת להשיל את החוסרים בזמן תהליך דיאטה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

יש לציין שדיאטות כסאח מכל סוג אינם מתאימות לאנשים עם בריאות כללית ירודה ובמיוחד לכאלו הסובלים מבעיות בבלוטת התריס, שגם ככה מתקשים לרדת במשקל. גם אם החלטת לבצע סוג של דיאטת כסאח, יש לדאוג שהתפריט היומי יכיל את כל אבות המזון החיונייים לפעילות תקינה של הגוף.

 

דיאטות כסאח מפורסמות

 

דיאטת סאות'ביץ'

הדיאטה פותחה ע"י רופא אמריקאי. הדיאטה נמשכת 4 שבועות וכוללת 3 שלבים עיקריים. הדיאטה כן מכילה את כל אבות המזון. 

 

דיאטת כרוב

הדיאטה מורכבת בעיקר מאכילת מרק כרוב משך כל היום על מנת למנוע רעב במשך היום. יש לשלב מזונות דלי שומן עם אכילת המרק. 

 

דיאטת אשכוליות

הדיאטה מורכבת מאכילה מרובה של אשכוליות ושילובם בכל ארוחה דלה.  

 

לסיכום, ישנן המון דיאטות כסאח למינהן אך הן אינם מתאימות לכל אחד ואחת. יש להיוועץ תמיד ברופא או איש מקצוע בתחום התזונה לפני התחלת כל תהליך דיאטה. בהצלחה!

 

 

דיאטות כסאח